Zawsze miewałem potrzebę posadzenia silnika (głównie od Fordów), który aktualnie był u mnie robiony na stojak, na którym można by było go odpalić. Niby nic, ale jednak czasem się przydaje taka możliwość...
W końcu się zebrałem w sobie i pospawałem takie oto cudo.

Na początek trzeba wziąć jakiś szablon. Przewalał się u mnie blok od 1.6 OHC, do tego pożyczyłem dzwon od skrzyni kolegi. Wszystko mierzyłem pod to, ale sprawdzając na leżącym nieopodal bloku od V6, żeby V6 też się tu zmieściło.Wygrzebane z kupki złomu masywne kątowniki (fragment zabudowy karawanu Caprice) z nawierconymi otworami pod dzwon skrzyni.Zmontowane. W tle widać ramę, którą kiedyś z tą myślą pospawałem, ale nigdy nie dokończyłem.Przymiarka. Tak, mi też się wydaje, że ta rama jest za duża...Pierwszy pomysł - łapy silnika od Forda Sierry.No i zmniejszanie ramy.

Po pospawaniu ramy trzeba to wszystko porządnie ustawić. Rama wypoziomowana, silnik też, oczywiście z zachowanym odpowiednim nachyleniem ku tyłowi.Po wyspawaniu z jednej strony wspornika pod te łapy od Sierry stwierdziłem, że to jest do kitu i wszystko wyciąłem. Na zdjęciach poniżej kolejna koncepcja.

I gotowa łapa prawa.Tak to wygląda.I początek łapy lewej. Dolna część z gumą.I górna przykręcana do silnika. Teraz trzeba to tylko połączyć.

Tak to wygląda.Silnik już stoi tak jak trzeba, teraz wspornik pod akumulator.I gotowe elementy. Teraz trzeba to zawieźć do lakierni proszkowej.